ישי אוזן שיווק ביצים

חלבון ביצים

כולנו יודעים כמה הביצים חשובות לבריאותינו, מעניקות לנו כוח, חלבונים, מינרלים וגם ויטמינים. מאכלים רבים מכילים ביצים, ברוב סוגי המטבחים, במאכלים מלוחים, כמו גם במתוקים. הביצים בעלות קסם ייחודי להן.. הן "מדביקות" את מרכיבי הפשטידה או העוגה, עד כי לעיתים קשה לדמיין את המטבח בלעדיהן. עד כמה אנו באמת בקיאים בערכים התזונתיים של הביצה ובתרומתה לבריאות גופנו?

ביצה ממוצעת שוקלת כחמישים גרם, מתוכם כ-33 גרם חלבון, ו-17 גרם חלמון. אגב, הכמות היומית המומלצת של אכילת ביצים היא ביצה ליום. מחקרים מראים שלמעלה משבע ביצים בשבוע קשורה לסיכון מוגבר לאי ספיקת לב. פחות מכמות זו בשבוע (או ביצה אחת ביום), לא העלה קשר בין השניים. יש אשר יגידו שגם שתיים זה בסדר. מאמרים חדשים מתפרסמים השכם וערב, לעיתים אומרים ביצה אחת, לעיתים אומרים שתי ביצים, אם תשאלו כל סבתא, היא סביר להניח תאמר לכם שהכמות המקובלת היא עד שתי ביצים ביום, במיוחד לילדים. המבוגרים צריכים להיזהר קצת יותר, נכון?

נכון, הביצה מכילה גם כולסטרול בכמות לא מבוטלת, אבל בואו נזכור שמחצית מהשומן של הביצה הוא שומן לא רווי, ומשום כך הוא מסייע לשמור על הכולסטרול הטוב בגופנו, וממתן את העלייה של הכולסטרול הרע. 

אפשר לאכול את החלבון בלבד, ללא החלמון, אשר מכיל את רוב הכולסטרול, אך בל נשכח שהחלמון מכיל גם ריכוז מינרלים נהדר ובריא. 

אכילת החלבון של הביצה מחזקת את גופנו, נותנת לנו כוח ושומרת על האנרגיה של הגוף. לא תמיד אנו זוכרים זאת, אבל ישנו קשר אדוק בין תזונה נכונה ובריאה, לבין הרגשה כללית טובה ונמרצת.

עשו לעצמכם הרגל, ארוחת בוקר שופעת עם שתי ביצים בכל יום, ירקות, גבינות, ואתם מסודרים. אם אתם לא אנשים של בוקר, יש לנו פתרון גם בשבילכם. חשוב שתקפידו לשלב את הביצים בארוחת הצהריים או בערב. אם זה באמצעות חביתה או ביצה מקושקשת טובה בערב, או פשטידה נהדרת בצהריים, לצד מנה עיקרית נהדרת.

הביצה מכילה ברזל, סידן, אשלגן, נתרן, ויטמינים ואפילו חומצה פולית, אשר מומלצת בעיקר לנשים בתקופת ההריון שלהן.

Call Now Button